Labākais jaunais tulkotājs

„Skrivanek Baltic” sadarbībā ar Latvijas augstskolām meklē labāko 2014. gada jauno tulkotāju

Lai veicinātu studentu interesi par svešvalodām un darbu tulkotāja profesijā, jau septīto gadu notiek konkurss „Labākais jaunais tulkotājs”. Šogad tas norit sadarbībā ar deviņām Latvijas augstskolām – Biznesa augstskolu „Turība”, Daugavpils Universitāti, Ekonomikas un kultūras augstskolu, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Universitāti, Liepājas Universitāti, Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu (RISEBA), Rīgas Tehnisko universitāti un Ventspils Augstskolu.

Konkurss notiek divās atlases kārtās, kurās studenti aicināti tulkot tekstus no angļu, franču un vācu valodas latviešu valodā. Konkursa pirmajā kārtā tiek tulkoti teksti, kas pieejami elektroniski „Skrivanek Baltic” tīmekļa vietnē: http://www.skrivanek.lv/lv/jaunumi/zinas/skrivanek-baltic-sadarbiba-ar-latvijas-augstskolam-mekle-labako-2014-gada-jauno-tulkotaju.aspx

Teksta apjoms pirmajā konkursa kārtā – aptuveni 700 vārdu. Pēc pirmajā konkursa kārtā iesūtītajiem tulkojumiem katra augstskola (tās mācībspēki – darbu vērtētāji) izvirza divus vai trīs labākos tulkotājus, kuri iepriekš izziņotā laikāieradīsies uz tulkošanu klātienē „Skrivanek Baltic” birojā Rīgā, Lāčplēša ielā 87C. Informācija par konkursa otrajā kārtā iekļuvušajiem studentiem tiks publicēta augstskolu tīmekļa vietnēs un „Skrivanek Baltic” tīmekļa vietnē www.skrivanek.lv.

Teksta apjoms konkursa otrajā kārtā – aptuveni 200 vārdu. Tulkošana konkursa otrajā kārtā notiks, neizmantojot palīglīdzekļus. Pēc konkursa otrās kārtas tiks apkopoti rezultāti un noskaidrots labākais jaunais tulkotājs 2014. gadā. Informācija par konkursa laureātiem tiks publicēta augstskolu tīmekļa vietnēs un „Skrivanek Baltic” tīmekļa vietnē www.skrivanek.lv.

Konkursa „Labākais jaunais tulkotājs 2014” uzvarētājs balvā saņems iespēju gadu bez maksas apgūt izvēlēto svešvalodu, izmantojot „Skrivanek Baltic” e-mācību programmu un prakses vietu uzņēmumā. Pirmo trīs vietu ieguvēji balvā saņems veicināšanas balvas no grāmatnīcas www.eglobuss.lv.

Šodien (05.11.2014.) tiek izsludināta konkursa „Labākais jaunais tulkotājs 2014” 1. kārta.Iesūtot konkursa pirmās kārtas darbu, obligāti jānorāda informācija par autoru: vārds, uzvārds, pilsēta, e-pasts, tālruņa numurs, augstskolas un fakultātes nosaukums, studiju programma, kurss un valoda. Darbs jāiesniedz elektroniski līdz 2014. gada 16. novembrim, plkst. 12.00, sūtot uz e-pastu konkurss@skrivanek.lv.